IT Joma ”Opera” jaunajā pārlūkā būs iestrādāts ”Whatsapp” un ”Messenger”
28
May

”Opera” jaunajā pārlūkā būs iestrādāts ”Whatsapp” un ”Messenger”

Datoru un mobilo interneta pārlūku programmu izstrādātājs “Opera” izveidojis jaunu un modernu interneta skatīšanas rīku.  Jaunais pārlūks ieguvis nosaukumu “Reborn” un domāts tikai datora lietotājiem. Pārlūkam ir iestrādātas interesantas opcijas, ko neatrast populārajos ”Mozilla” un “Google Chrome”. Proti, “Opera Reborn” ir saņēmis “Whatsapp”, “Messenger” un “Telegram” saziņas prog..


Lasīt vairāk
IT Joma ”Google” vēlas mācīt programmēšanas pamatus jau no bērna kājas
14
Mar

”Google” vēlas mācīt programmēšanas pamatus jau no bērna kājas

Viens no ietekmīgākajiem uzņēmumiem pasaulē Google ar ASV bibliotēku palīdzību vēlas mācīt bērniem programmēšanas pamatus. Google uzsākusi sadarbību ar Amerikas Savienoto Valstu bibliotēku asociāciju, lai attīstītu programmu Libraries ready to code (tulk. – bibliotēkas gatavas programmēšanai). Plānots, ka kampaņas ietvaros lielākajā daļā ASV bibliotēku tiks algoti speciālisti, kas mācīs bērniem programmēšanas pamatzināšanas. &..


Lasīt vairāk
Internetā Kompāniju “Google” palūdz dzēst vairāk nekā miljons mājaslapu
26
Feb

Kompāniju “Google” palūdz dzēst vairāk nekā miljons mājaslapu

Pēc gadiem ilga mēģinājuma attīrīt internetu no “tumšajiem ūdeņiem”, Google jaunais pārskata ziņojums atklāj, ka kompānija ir saņēmusi noņemšanas pieprasījumu no vairāk nekā miljons mājaslapām. Individuālie URL likvidēšanas pieprasījumi tagad sasniedz pat miljardu. Šie jaunie dati liecina, ka pirātiem digitālās kravas zādzību jomā tagad ir vairāk iespēju nekā jebkad. Lai arī šie skaitļi ir satriecoši, ir tikai loģiski, ka pasaulē..


Lasīt vairāk
Drošība Slikta parole ir kā vaļā atstātas durvis
30
Jan

Slikta parole ir kā vaļā atstātas durvis

Interneta lietotājiem visā pasaulē joprojām ir jāmācās efektīvi izmantot paroles, lai aizsargātu sevi tiešsaistē. Kaspersky Lab pētījums liecina, ka lietotāji apdraud savu drošību internetā, pieņemot nepareizus lēmumus un pieļaujot vienkāršas kļūdas attiecībā uz parolēm, kam var būt tālejošas sekas. Pētījumā ir konstatētas trīs biežāk sastopamās paroļu izmantošanas kļūdas, kas pakļauj briesmām lielu skaitu interneta lietotāju: 1) viena un tā pati parole tiek..


Lasīt vairāk
Drošība Daudzi cilvēki glabā savus datus vienā eksemplārā, gaidot, kad tie pazudīs
23
Mar

Daudzi cilvēki glabā savus datus vienā eksemplārā, gaidot, kad tie pazudīs

Drošība digitālajā vidē nav tikai domāšana par drošu paroli, tie ir arī centieni nepazaudēt sev svarīgus datus, diskusijā «Drošība digitālajā vidē» uzsvēra «Latvijas Valsts radio un televīzijas centra» (LVRTC) Datu pārraides daļas vadītājs Didzis Ozoliņš.   Kā sacīja Ozoliņš, lai arī faktoru, kas var ietekmēt digitālo drošību, ir ļoti daudz, visā ļoti liela nozīme ir cilvēkam un cilvēciskajam faktoram. «Dig..


Lasīt vairāk
Internetā Latvijas iedzīvotāji starp aktīvākajiem interneta lietotājiem Eiropā
06
Mar

Latvijas iedzīvotāji starp aktīvākajiem interneta lietotājiem Eiropā

Latvijas iedzīvotāji joprojām ir vieni no aktīvākajiem interneta lietotājiem Eiropā, ieņemot devīto vietu starp 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm, liecina jaunākais Eiropas Savienības Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss (DESI). Latvija savu pozīciju gada laikā nav mainījusi. Tikmēr pirmajā vietā šogad ierindojusies Dānija, savukārt kaimiņi Igaunija un Lietuva ieņem attiecīgi piekto un desmito vietu. Jaunākie dati atklāj, ka Latvijā palielinājies l..


Lasīt vairāk